Пристрасті навколо звіту Івана Гегедоша

Іван Гегедош та його звіт

27 березня у Катеринополі селищний голова Іван Гегедош прозвітував за рік своєї роботи, однак подія запам’яталася більше як палка дискусія між активними мешканцями селища. Цілком очікувано, що найбільші скандали були навколо теми Комунального господарства. І здавалося б, що конфлікт міг вирішитися у стінах селищної ради, але ні — усі емоції, претензії, образи вилилися у публічну площину, що дало змогу понад сотні мешканців краю відчути градус конфлікту.

Цілком очікувано, що під час звіту Іван Гегедош згадав про відсутність взаєморозуміння між ним та фракцією ВО “Черкащани”, адже за останні роки саме останні стали справжньою опозицією селищного голови. Всі питання від громади про відсутність ремонту доріг, ремонту дитячих садочків, ситуація із безпритульними собаками, не завершене освітлення вулиць цілком справедливо зводилися до відсутності фінансів на розв’язання даних проблем. Однак кожне із питань має інші сторони, адже аби вирішити поставлені завдання потрібно знайти діалог між представниками влади та мешканцями Катеринополя.

Іван Гегедош закликав мешканців перейти від слів до справ та долучитися до наведення порядку у селищі. Пробувати власними силами ліквідовувати негаразди на дорогах, або ж ініціювати законне та гуманне вирішення щодо проблеми собак на вулицях Катеринополя. Натомість селищний голова пообіцяв зробити все можливе, аби як найшвидше здійснити ремонти дитячих садочків, знайти інвесторів для здійснення ремонту доріг селища. Однак цілком ймовірно, що першим буде виконано обіцянку про освітлення вулиць Катеринополя, яке пообіцяв здійснити Гегедош до Великодня (28 квітня 2019 року).

Кульмінацією цієї зустрічі з громадою стало питання про Катеринопільське комунальне господарство, яке за останній місяць перебуває під увагою громади після відкритого конфлікту селищного голови із керівником комунгоспу. Під час свого виступу Петро Підгірний звинуватив Івана Гегедоша в упередженому ставленні до себе та в бажанні нашкодити громаді заради власних інтересів. Неочікуваним стало те, що у кінці свого виступу Підгірний заявив про те, що написав заяву про звільнення із посади голови комунгоспу та покинув залу, так і не відповівши на питання громади.

На захист Петра Підгірного, як і на останній сесії селищної ради, стала вагома частина депутатів, зокрема фракція ВО “Черкащани”. У результаті громада селища вирішила, що ініціатива Гегедоша про аудиторську перевірку комунального господарства має відбутися, однак основною вимогою є проведення державної аудиторської перевірки. Поки аудит не відбудеться, то заява про звільнення Підгірного не буде прийнятою.

Наприкінці більшість присутніх учасників заходу прийняла звіт Івана Гегедоша та оцінила роботу селищного голови як позитивну.

Однак протягом усього заходу опозиція у різний спосіб критикувала роботу Гегедоша та висловлювали своє бачення, як має здійснюватися управління селищем.

Захід тривав понад 3 години, тому було піднято багато питань, до обговорення яких долучилися провідні громадські та політичні діячі Катеринополя, зокрема Михайло Морозюк, Олександр Коваленко, Микола Ткаченко, Віталій Нагорний, Володимир Коваленко, Геннадій Джус.

Адміністрація сайту katerynopil.com.ua планує висвітлити об’єктивно всі питання та закликає долучитися до інформаційної співпраці учасників заходу.

Пишіть нам на електронну пошту [email protected] або в повідомлення https://www.facebook.com/katerynopil/

Автор: Юрій Григор’єв

Нагадаємо: Конфлікт навколо комунгоспу: чому Гегедош не може перевірити документи підприємства?

Катеринопіль на карті 1648 року

У сучасному світі складно знайти правду, однак історія є тією наукою, яка хоча б трішки, але все ж наближує нас до певних роздумів. Важливим зауваженням щодо карти України 1648 року, яку створив Гійом де Боплан, що північ знизу, а південь зверху, відповідно схід зліва, а захід з права.

На фрагменті карти, що ми пропонуємо вашій увазі (повна карта тут: https://goo.gl/q9J7GQ), Катеринопіль у центрі карти. Звичайно, що підписаний він попередньою своєю назвою — Калниболото (Kalnebłoto). Наше місто позначене на карті колом із хрестом, що символізує наявність церкви у поселенні. Поруч із Катеринополем видно Вільховець (Olkowicz) та Звенигородку.

Цікавим є той факт, що до сьогодні збереглися у народі назви лісів, що поруч із селищем Катеринопіль — Вербовецький ліс та Кирилів ліс. Також на карті вище Катеринополя, вздовж Гнилого Тікича, видно поселення Неберибіс, що сьогодні є селом Лоташеве (Тальнівський район). Однак існує інша версія, що Неберибіс сьогодні має назву Гуляйполе.

Місцеві мешканці Катеринополя дуже часто допускаються помилки, що першою назвою нашого міста були “Неберибіси”, однак цілком ймовірно, що ця гіпотеза неправдива, адже два поселення у такій близькості аж ніяк не могли називатися однаково.

Вивчення історії рідного краю та Батьківщини допоможе нам належно оцінити наше місце в історії. Тільки зі знаним минулим буде сильне майбутнє!

Автор:Юрій Григор’єв

Читайте також: Гризло — народний герой України. Чому не бандит?

Конфлікт навколо комунгоспу: чому Гегедош не може перевірити документи підприємства?

На черговій сесії Катеринопільської селищної ради важливим було питання про комунальне господарство, яке протягом останніх тижнів знаходилося у центрі уваги після конфлікту Івана Гегедош із Петром Підгірним.

Попри те, що Підгірний є керівником комунального підприємства, він також є депутатом селищної ради, але важливе питання на сесії розглядалося без нього, адже він перебуває на лікарняному.

Після скандального візиту селищного голови Івана Гегедоша до офісу комунгоспу, що закінчився словесним конфліктом із Петром Підгірним, стало зрозуміло, що розв’язання проблеми лягає на плечі депутатського корпусу. Іван Гегедош запропонував депутатам підтримати власну ініціативу про проведення аудиту фінансово-господарської діяльності комунального господарства, аби дізнатися чому підприємство вийшло в мінус за останні пів року.

Однак переважна більшість депутатів не підтримали дане рішення, опираючись на те, що Гегедош так діє із-за власних амбіцій та неупередженого ставлення до особистості Петра Підгірного. Варто зазначити, що із квітня 2019 року у Підгірного закінчується контракт посадових обов’язків у підприємстві, що означає про можливу зміну керівника комунгоспу, що не зовсім до вподоби переважній більшості депутатів.

Ініціативу проведення аудиту депутати розцінили як один із кроків Гегедоша для усунення із посади Підгірного, адже зовсім скоро повстане питання підписання нового контракту. Іван Гегедош заявив, що підпише новий контракт тільки після проведеного аудиту. Окрім того наголосив, що ініціатива проведення цієї процедури була подана ще у листопаді 2018 року.

Найцікавіше те, що контракт Підгірного закінчується значно раніше, аніж відбудеться чергова сесія селищної ради. Однак не факт, що питання комунгоспу вирішиться навіть на наступній сесії. Важливим є те, аби даний конфлікт не вплинув на надання комунальних послуг мешканцям Катеринополя, адже цілком зрозуміло, що більшість колективу комунального підприємства підтримують Петра Підгірного та будуть відстоювати його думку.

Автор: Юрій Григор’єв

Пішов з життя Василь Яковенко

Василь Яковенко

3 березня пішов із життя відомий катеринопільський краєзнавець, уродженець Сухої Калигірки, надзвичайно добра харизматична людина − Василь Яковенко.

Помер він у 75 років від онкології. Довгий час він очолював Катеринопільський краєзнавчий музей, займався травами та цілительством. Люди пам’ятають його завжди уважним, тихим, щирим та усміхненим. Для кожного він знаходив добре слово, розраду. Недавно закінчив та опублікував головну працю свого життя – книгу про свій родовід «У всякого своя доля» (2018).

Повідомляють Вісті Черкащини

«28 лютого востаннє бачився з ним в одній із київських лікарень. Неймовірно змучений довгою важкою невиліковною хворобою Василь Максимович, попри біль і холодний невідворотній подих смерті, випромінював ніжне тепло і шляхетність. До всіх сущих. Вічна пам’ять! Царство Небесне», − пише Олександр Піхота.

Читайте також: Загинув 28-річний Сергій Данілейченко із Вербівця

У Катеринополі відбувся вечір пам’яті Семена Гризла

4 березня біля пам’ятного знаку Семену Гризла зібралося декілька десятків патріотів, які вшанували пам’ять місцевого легендарного повстанця. Важливою метою заходу було зібратися та згадати, що Гризло таки народний герой, а не бандит, як то заявляла радянська влада.

Учасники вечір пам'яті Семен Гризло герой в Катеринополі біля Катеринопільський ліцей

Розпочалася акція з виконання Державного Гімну присутніми патріотами. Своє слово сказали організатори акції та громадські активісти, які переконливо заявили про важливість постаті Гризла у світогляді місцевих мешканців.

Вечір пам'яті Семен Гризло герой в Катеринополі

Минають роки, а боротьба за Українську державу триває. Семен Гризло є зразком, як віддано потрібно боротися за Батьківщину. Правду не сховати. Попри брехливі омани комуністів, цього весняного вечора кожен присутній міг впевнено сказати – “Він герой”.

Ми пам’ятаємо своїх героїв! Вони продовжують жити у нашій пам’яті!

Гризло — народний герой України. Чому не бандит?

Рятувальна рекламна служба — телефонуй за номером 101

рятувальна рекламна служба в Катеринопіль ДСНС

Якщо раптом вам стане цікаво, що робить Державна служба України з надзвичайних ситуацій (далі ДСНС) у вільний від пожеж та лих час, то вона займається рекламними роботами. Зручно, адже на державних автомобілях, які можна заправити пальним за державні гроші, їздити та розклеювати реклами за кандидатів у Президенти України. Фото, що прикріплене до статті, із Мокрої Калигірки. Однак місцеві мешканці Катеринополя стверджують, що подібні діяння були й в районному центрі.

Важливо відзначити наступні моменти:

1) ДСНС або робить то під тиском місцевої адміністрації, оскільки саме вона лобіює Петра Порошенка, або просто заробляють на цьому гроші. Тоді виникає наступне питання: для чого держава виділяє їм кошти, якщо вони самі знаходять джерела фінансування? (Річний бюджет ДСНС 2019 року 12,6 млрд гривень)

2) Цікаво лягають карти, якщо робить ці рекламні роботи за ті ж державні кошти. Зрозуміло, що політика брудніша, аніж болото, але для чого так заграватися? Питання з чиєї кишені бралися кошти — залишається відкритим.

3) Чи усвідомлюють службовці ДСНС, що вони роблять? Чи усвідомлюють, що їх використовують у сліпу політики та дискредитують їх в очах частини громадян? Адже сьогодні вони “клеять” за Порошенка, а завтра їм більшу суму дасть якийсь Бойко чи Вілкул.

У будь-якому випадку районне керівництво ДСНС має прокоментувати чому на Катеринопільщині вони стали рекламним інструментом одного із кандидатів у Президенти.

Можливо, якщо дуже багато вільного часу, то службовці ДСНС допоможуть катернопільчанам у їхніх справах. У когось на вулиці потрібно замінити ліхтарі, комусь розчистити сад, комусь полатувати дах тощо. Головне вирішити ціну питання.

Автор: Юрій Григор’єв

Нагадаємо:Шановні рибалки З початком відлиги зимова риболовля стає ризикованою для вашого життя

Гризло — народний герой України. Чому не бандит?

Катеринопіль Семен Гризло, герой чи бандит ?

Місцеві мешканці Черкащини знають про Семена Гризла як про “бандита”, але правда зовсім інша. Як відомо, що у бандити його “записали” радянські злочинці, однак Гризло в останні роки свого життя проявив колосальну мужність у боротьбі проти ворогів України.

Все просто, як ніколи. Він захищав Україну від російських більшовиків. Вони захопили Її та всіх героїв назвали “бандитами”. Хто повірив комуністам — черговий раз наївся брехні.

Саме такі як Семен Гризло були авангардом боротьби за Україну. Вони були, а головне залишаються, вогнем любові до Батьківщини.

▪️ організатор Вільного козацтва (мілітарна антикомуністична організація початку XX століття)
▪️ був полковником Вільного козацтва
▪️ сотник УНР
▪️ під його проводом знаходилось до 20000 козаків (на початку 1918 року)
▪️ боровся за Її волю та честь до 1921 року.
Загинув 3 березня у нерівному бою із каральними загонами більшовиків.

Бандит? Бандит — це той хто захопив та продовжує захоплювати нашу Україну. Ті, що назвали його бандитом, репресували українців, здійснили геноцид, депортації, запроторили тисячі людей у в’язниці та психдиспансери, а тепер Гризло бандит?

Визначте хто ви є, або українці, або московські підстилки. Тоді відразу стане ясно хто для вас отаман Семен Гризло.

Автор: Юрій Григор’єв

Нагадуємо:Вечір пам’яті: Семен Гризло — герой!

Катеринопільщина попрощалась із Сергієм Данілейченком

20 лютого Катеринопільщина прощалась із загиблим Героєм Сергієм Данілейченком. Церемонія прощання відбувалась у Вербовці біля старенької бабусиної хатини, що перейшла Сергію у спадок.

Джерело: Вісті Черкащини

З самісінького ранку до цього обійстя сходились люди – друзі, родичі, побратими, односельці. Приїхали делегації також із навколишніх міст та сіл – Катеринополя, Єрок, Мокрої Калигірки, Ватутіного, Шостакового, Бродецького, Тальянків тощо. Односельці зустрічали воїна ще напередодні – 19 лютого.

Односельчани та гості на похоронах Сергія Данілейченка

Сергій зібрав у себе на порозі близько тисячі людей. Мало хто міг стримати сльози, плакали і жінки, й чоловіки і, навіть, бойові побратими. Ворожа куля відібрала молоде життя, перекресливши його надії облаштувати свій дім, одружитися, народити та виховати дітей.

Заупокійну службу правив отець Дмитро з Мокрої Калигірки, священик Православної церкви України. Проводжав воїна в останню путь також духовий оркестр.

Увесь шлях до кладовища люди скандували: «Герою України Сергію слава!» На цвинтарі траурну церемонію відкрила голова Вербовецької сільради Валентина Кравцова, яка коротко переповіла біографію Героя.

− Сьогодні трагічний день в історії нашого села, − розпочала виступ Валентина Миколаївна. − Ми прощаємось із нашим відважним, мужнім воїном, старшим солдатом 108-го батальйону 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади Данілейченком Сергієм Павловичем. Усього 28 років судилось йому прожити. Його життя сповнене важких випробувань та нелегкої долі, жорстокої смерті. Народився Сергій Павлович 25 грудня 1990 року у нашому селі. Тут пройшло його нелегке дитинство, 2-річною дитиною він залишився без батька, який трагічно передчасно загинув. У 13 років залишився без піклування матері. Єдиною підтримкою й опорою для нього була бабуся, яка найбільше переживала за свою кровиночку, піклувалась, підтримувала його, давала йому справжню турботу, але, на жаль, недовго. Хлопцю-підлітку довелося брати на свої юні плечі тяжку ношу: турботу та догляд за тяжкохворою бабусею, яка невдовзі померла. Єдиною підтримкою на той час для 16-річного хлопчика залишились старші дві сестри та брат. Після закінчення нашої 9-річної Вербовецької школи Сергій навчався у Тальянківському державному аграрному коледжі, здобув спеціальність механіка. Коли в травні 2015 року постало питання йти на строкову службу до армії, Сергійко, не вагаючись, пішов виконувати свій військовий обов’язок, а згодом підписав контракт. Приїжджаючи у відпустку до свого будиночку, який залишився у спадок від бабусі, розпочинав робити ремонт, ділився з друзями планами, хотів облаштувати його якнайкраще, щоб після повернення з війни в цьому теплому і затишному домі зустрічати друзів, мати власну сім’ю, діток, радіти життю. Очікував, що доля змилується над ним і в його житті більше не буде горя, болю, тривоги та смутку. Але, на жаль, снайперська куля в одну мить обірвала молоде життя. Ця війна, клята війна, перекреслила всі його мрії. Шановні односельчани, нам з вами є ким пишатися, ми низько схиляємо голови, вклоняємось перед молодим бійцем, що загинув за нашу з вами честь і свободу, мир та спокій. Спи спокійно, солдате, нехай рідна земля буде тобі пухом, а вічна пам’ять залишиться в серцях рідних, друзів та односельців!

Виступив на траурній церемонії також голова Катеринопільської районної ради, атовець Віталій Верета.

− Шановні рідні, друзі, знайомі, − звернувся Віталій Іванович, − хочу від імені депутатського корпусу, від імені районної державної адміністрації передати щирі співчуття у цій страшній втраті. Скоро буде 30 років, як наша держава здобула незалежність. Здобула її легко і безкровно, а зараз, на жаль, треба захищати цю незалежність. З Сергієм Павловичем я особисто знайомий не був, не довелося мені з ним ні на війні зустрітись, ні у мирному житті. Але я впевнений, що він був справжнім патріотом і справжнім захисником нашої Вітчизни. Ми повинні зберегти пам’ять про нього і запам’ятати, що він за Батьківщину віддав найцінніше – своє життя. Не хочеться черговими фразами висловлюватись, вибачайте, ком в горлі стоїть, довелося хоронити не одного свого товариша… Я надіюся, що ми все-таки здобудемо перемогу у цій війні і що більше не буде таких втрат. Слава Україні!

На останок взяв слово один із 13 побратимів, що приїхали провести в останню путь Сергія Данілейченка. Він сказав:

− Сергій був справжнім чоловіком, сміливим. Загинув він теж, як справжній чоловік, зі зброєю в руках. Це велика втрата для нас усіх: для взводу, роти, батальйону, бригади. Нам його бракуватиме як друга і як воїна. Знаю точно, що Сергій не хотів, щоб ми були зараз тут і сумували…За час служби він отримав три нагороди. На жаль, ідуть кращі. Нам дуже не вистачатиме Сергія …

Нагадаємо, Сергій Данілейченко загинув 16 лютого 2019 року внаслідок обстрілу поблизу Кримського (Новоайдарського району Луганської області) від кульового поранення в голову.

Вічна пам’ять і слава! Царство Небесне!

Нагадаємо: Загинув 28-річний Сергій Данілейченко із Вербівця

Пам’ять про Небесну Сотню жива!

20 лютого у приміщенні районної адміністрації відбувся захід присвячений світлій пам’яті Героїв Небесної Сотні.

На початку заходу присутні хвилиною мовчання вшанували не тільки Небесну Сотню, а і загиблого земляка Сергія Данілейченка, який загинув 16 лютого 2019 року в обороні Луганщини від російських окупантів.

Захід на гарному рівні організував районний Будинок культури та Катеринопільський Краєзнавчий музей.
Хвилиною мовчання вшанували не тільки Небесну Сотню, а і загиблого земляка Сергія Данілейченка

Важливо зазначити, що захід на гарному рівні організував районний Будинок культури та Катеринопільський Краєзнавчий музей. Присутні мешканці Катеринополя та району, спільно зі школярами усіх навчальних закладів віддали шану Героям, що пролили свою кров за Волю України.

Закликаємо усіх свідомих українців вшанувати полеглих та в єдності зробити українську державу міцною і могутньою. Героям Слава!