19 лютого на водних об’єктах населених пунктів Новоселиця та Розсохуватка працівники районного підрозділу ДСНС здійснили профілактичний рейд серед любителів зимової риболовлі. Перш за все, рятувальники ознайомили населення із ситуацією, що склалася в державі із травмуванням та загибеллю людей на водних об’єктах.

Рибалкам наголосили, що в даний період льодовий покрив надто тонкий, тому виходити на кригу категорично заборонено. Безпечним для однієї людини є лід завтовшки не менше 5–7 см; для групи людей (масові переправи пішки) – завтовшки не менше 15 см (дистанція у колоні по 4 особи має бути не менше 5 м); при масовому катанні на ковзанах – 25 см. В жодному разі не можна перевіряти міцність льодового покриву ударом ноги.

Якщо людина провалилася під лід: необхідно широко розкинути руки по краях льодового пролому та утримуватися від занурення з головою, треба без різких рухів вибиратися на лід, наповзаючи грудьми й по черзі витягаючи на поверхню ноги. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки прийшли.

Працівники Служби порятунку «101» провели з рибалками інструктажі та вручили їм пам’ятки із заходами безпеки, яких необхідно дотримуватись при перебуванні на водних об’єктах. А також наголосили щодо заборони випалювання очерету.

Шановні рибалки З початком відлиги зимова риболовля стає ризикованою для вашого життя.  Наприклад, сьогодні стовпчик термометру показує 8 градусів тепла. Втім, на кризі рибалок не меншає.

на кризі рибалок не меншає

Шкода, що у пошуках рибного місця рибалки часто заходять далі від берега. Бурять крихкий лід, закидують вудку і за улюбленою справою геть забувають про найголовніше — небезпеку для життя на тонкій кризі. На жаль такі дії рибалок призводять до трагедії.

Рятувальники закликають мешканців району і в першу чергу, любителів зимової риболовлі, проявити здоровий глузд та утриматися від походів на лід, який з кожним днем стає небезпечнішим. Оскільки кожен крок по тонкій кризі може стати останнім, а чергова риболовля призвести до трагедії. Тому, цінуйте життя та не нехтуйте застереженнями.

Джерело: Катеринопільський РС У ДСНС України у Черкаській області

Читайте також: Негода в Катеринополі

There are no comments yet.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).